-15% PROMOCJA WIOSENNA | od 18.03. do 24.03.2019 | kod WIOSNA2019

Kategorie

Filtrowanie produktów

Cena

Wyprzedaże

Wszystkie wyprzedaże

Najczęściej kupowane

Jak dbać o skórzane buty - pielęgnacja obuwia od A do Z

Jak dbać o skórzane buty - pielęgnacja obuwia od A do Z

Podstawę długowieczności skórzanych butów stanowi ich odpowiednia konserwacja i pielęgnacja. Wiemy, że nie zawsze dbanie o skórzane buty jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Często brak umiejętności i podstawowej wiedzy nastręcza wielu kłopotów podczas pielęgnowania oraz impregnacji obuwia ze skóry. Jednak można temu zaradzić. W przygotowanym przez nas kompleksowym poradniku, postaramy się, przedstawić Ci szereg wskazówek, jak dbać o skórzane buty. Specjalnie dla Ciebie podzieliliśmy nasz poradnik na trzy części:

Naszym celem jest odpowiedzieć na pytanie - jak dbać o skórzane buty, tak, aby nie traciły one swoich pierwotnych kształtów i kolorów? Z chęcią podpowiemy Ci, jak umyć skórzane buty a także jak wyczyścić skórzane buty z soli. Odpowiemy na pytanie, czy można prać buty skórzane w pralce. Przedstawimy różne, dostępne na rynku pasty do butów oraz doradzimy jak impregnować buty ze skóry. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas artykuły staną się dla Ciebie źródłem cennej wiedzy o pielęgnacji obuwia skórzanego.

O czym pamiętać przed przystąpieniem do zabiegów pielęgnacyjnych na obuwiu?

Pielęgnacja obuwia skórzanego wymaga poznania materiału, z którego wykonane zostało zakupione przez nas obuwie. Konserwacja skóry ekologicznej może różnić się nieco od tej zalecanej w przypadku skóry naturalnej. Istotna jest również informacja jaki materiał stanowi wnętrze buta oraz z czego wykonana została podeszwa buta. Jeśli zastanawiasz się jak dbać o skórzane buty, pamiętaj, że w tej kwestii liczy się regularność i precyzja, a także cierpliwość, które zaowocują tym, że Twoje obuwie skórzane będzie prezentowało się nienagannie przez długie lata.

Jak dbać o buty skórzane - podstawowe zasady

  1. Przede wszystkim pamiętaj o ich dokładnym czyszczeniu, nie zaniedbuj pastowania oraz pamiętaj o impregnacji obuwia ze skóry odpowiednimi środkami. 
  2. Obuwie wykonane ze skóry źle reaguje na zmienne warunki atmosferyczne. Powierzchnia buta pozbawiona właściwej i regularnej impregnacji może łatwo ulec zniszczeniu czy popękaniu. 
  3. Skórzane obuwie nie powinno być w ciągłym użytku. Optymalnie zakłada się, że jedną parę tego typu butów powinno zakładać się co, mniej więcej, trzeci dzień. Tak aby skóra miała czas odpocząć i “oddychać”. Polecane jest to zarówno w przypadku kozaków ze skóry, jak i lżejszego obuwia takiego jak np. skórzane baleriny.

Pielęgnacja skórzanych butów - czy warto poświęcać na nią czas?

Skórzane buty, dobrej jakości, wykonane starannie z dbałością o każdy detal są niebanalną wizytówką swoich równie eleganckich właścicieli. Dziś obuwie ze skóry można nabyć w dobrych sklepach w przystępnych cenach, nie rezygnując jednak z ich trwałego i gustownego wykonania. Sam zakup wymarzonych butów ze skóry stanowi jednak zaledwie połowę sukcesu. Jeśli chcemy, aby nasze skórzane obuwie zachowało swoją żywotność na długie lata, konieczna jest jego właściwa pielęgnacja. Poświęcony na nią czas, zaowocuje pięknym i szykownym wyglądem, którym będziemy mogli cieszyć się przez długi czas od zakupu.


Jak dbać o skórzane buty?
Najlepiej!

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
* Komentarz: