Tylko teraz taniej o wartość podatku VAT | promocja trwa od 18.02. do 24.02.2019

Kategorie

Filtrowanie produktów

Cena

Wyprzedaże

Wszystkie wyprzedaże

Najczęściej kupowane

7 sposobów na to, jak rozciągnąć skórzane buty

7 sposobów na to, jak rozciągnąć skórzane buty

Skóra jest jednym z najszlachetniejszych materiałów. Zapewnia zarówno butom, jak i stopom możliwość “oddychania” -  przepływu powietrza. Ponadto obuwie wykonane ze skóry jest trwałe i wygodne. Internet jednak roi się od pytań o to, jak rozciągnąć skórzane buty i jak sprawić, aby były bardziej miękkie i elastyczne.

Zamawiając modne buty ze skóry w sklepie internetowym, każda z nas marzy o dniu nadejścia naszej paczki. O charakterystycznym zdecydowanym zapachu skóry unoszącym się w powietrzu po otworzeniu pudełka. Każda z nas zna pierwsze przymiarki i z dumą wykonywane obroty naprzeciw lustra. Co jednak, jeśli coś burzy nam piękną bajkę i okazuje się, że zamówione buty nie pasują niczym kryształowy pantofelek na stopę Kopciuszka? Co zrobić jeśli Twoje kozaki, półbuty czy botki skórzane uciskają stopy?
W tym artykule spróbujemy doradzić Ci, jak nadać Twoim butom elastyczność oraz podarować stopom komfort niczym z bajki!

Domowe sposoby na to, jak rozbić skórzane buty

Istnieje wiele domowych sposobów, które podpowiadają jak rozciągnąć skórzane buty. Większość z nich jest jednak ryzykowna, lub wymaga od Ciebie odrobiny poświęcenia. Prezentowane tu przykłady niech będą raczej sugestiami i ciekawostkami, a podczas działania postaraj się kierować przede wszystkim zdrowym rozsądkiem oraz wyczuciem. Każda para butów jest inna, choć producenci dostarczający obuwie skórzane do sklepu internetowego skora24.pl dbają o ich wykonanie i trwałość, to nie mamy pewności, że domowe sposoby zadziałają zgodnie z założeniami i nie uszkodzą skóry, z której wykonane jest obuwie. Nie mniej jednak, poniżej przedstawiamy kilka spośród najbardziej popularnych sposobów na to, jak rozciągnąć skórzane buty.

 1. Rozchodzenie - jest to najbardziej znany a jednocześnie najbardziej bolesny z domowych sposobów, które umożliwiają rozciągnięcie zbyt ciasnych butów ze skóry. Przez kilka dni należy nosić przyciasne obuwie po domu, oczekując dnia, kiedy będa one pasowały na stopy. Niestety, przy próbach “rozchodzenia” można nabawić się bolesnych otarć i skutecznie zniechęcić do ponownego zakładania zakupionych, choćby najmodniejszych, butów ze skóry.
 2. Alkohol - odrobinę alkoholu wetrzyj w powierzchnię buta, co sprawi że skóra, z której jest wykonany zmięknie i będzie bardziej podatna. Jest to bardzo ryzykowny sposób na to, jak rozciągnąć skórzane buty, ponieważ jasne (lub kolorowe) obuwie skórzane może ulec nieestetycznemu odbarwieniu lub nawet większemu uszkodzeniu. Osobiście nie polecamy tej kontrowersyjnej metody, o ile tylko nie chcesz zniszczyć pary swoich nowych kozaków czy balerin skórzanych.
 3. Para wodna - trzeci sposób jest odrobinę mniej inwazyjny, jednak nadal ryzykowny. Zbyt ciasne buty ze skóry należy umieścić nad parą wodną, a gorące i wilgotne powietrze sprawi, że skóra, z których są wykonane, będzie bardziej miękka i rozciągliwa. Potem, tak samo jak w pierwszym przykładzie - obuwie należy rozchodzić, bądź rozbić delikatnie młotkiem. Jeśli jednak nie jesteś profesjonalistą i nie wiesz jak rozbić skórzane buty, lepiej nie podejmuj się tego samodzielnie. Powierzchnia buta łatwo może ulec zarysowaniu czy uszkodzeniu. Lepiej zastanów się dobrze, zanim podejmiesz ryzyko samodzielnego rozbijania obuwia skórzanego młotkiem lub innym tego typu narzędziem.
 4. Lód - na popularności wciąż zyskuje rozciąganie skórzanych kozaków przy użyciu woreczków z lodem. Sposób ten, coraz częściej pojawia się w telewizjach śniadaniowych oraz programach dla kobiet, gdy mówi się o tym, jak rozciągnąć skórzane buty. Polega on na tym, że śniadaniowe woreczki (dostępne w każdym sklepie w niskich cenach) należy wypełnić wodą, a po szczelnym zawiązaniu, umieścić we wnętrzu buta. Tak przygotowane kozaki wkładamy do zamrażalki na kilka godzin. W tym przypadku ważne jest wyczucie - woreczków z wodą (które pod wpływem zimna zwiększą swoją objętość) nie może być zbyt dużo - grozi to nawet popękaniem skóry obuwia. Równie ważny jest czas na jaki umieszczamy buty w zamrażalniku - zaleca się aby było to kilka godzin, jednak tak niska temperatura może mieć również niekorzystne działanie na delikatną skórę, z której wykonane są nasze buty. Szczególnie odradza się stosowanie tej metody w przypadku butów skórzanych lakierowanych, które nie są przeznaczone do użytkowania w niskich temperaturach.
 5. Wkładki - jest to zdecydowanie najbardziej bezpieczny sposób, aby sprawić, że buty ze skóry nie będą aż tak, uciskały stopy - a polega po prostu na wyciągnięciu wkładki z zakupionych butów. Minusem może być zmniejszenie komfortu i wygody chodzenia przez pozbawienie obuwia tego elementu.
 6. Preparaty do rozciągania butów, zmiękczania skóry - są łatwo dostępne w sklepach obuwniczych i nie tylko. Ważne, aby przy zakupie i wyborze, decydować się na preparat odpowiedni do gatunku skóry, z której wykonane jest nasze obuwie.
 7. Usługa rozbijania butów u profesjonalisty - najbardziej bezpieczna z prezentowanych metod. O buty powierzone profesjonaliście nie trzeba się martwić. Takie rozwiązanie nie wymaga też od nas nakładów czasu i energii, chyba że pod uwagę bierzemy czas oczekiwania na zamówioną usługę. 

Preparaty do rozciągania butów - czy na pewno są bezpieczne?

Na rynku istnieją obecnie preparaty, które wydają się być odpowiedzią na pytanie jak rozciągnąć skórzane buty a jednocześnie nadać im pożądany kształt i miękkość. Są to głównie pianki i produkty w spray’u. Po ich zastosowaniu buty stają się bardziej elastyczne i dopasowują do kształtu stopy. Teoretycznie, tego typu preparaty nadają się do wszystkich rodzajów skóry, jednak zawsze warto bliżej zapoznać się z treścią ulotki czy opakowania, tak aby nie zniszczyć nowo zakupionego obuwia. Większość, ze względu na to, że rozpyla się je wewnątrz buta, zupełnie tracą możliwość zastosowania w ocieplanych od środka kozakach skórzanych. Ponadto, nawet w przypadku zastosowania tego typu preparatów wewnątrz (lub na zewnątrz) butów ze skóry, zdarza się, że zmieniają one kolor lub strukturę skóry. Najlepiej, przed ich użyciem, wykonać próbę na niewielkim i słabo widocznym kawałku skóry naszych kozaków.

Niezawodni specjaliści - kto wie jak rozbić skórzane buty?

Żaden z domowych sposobów czy zakupionych preparatów nie gwarantuje skuteczności prawidłowego rozciągnięcia skórzanych butów. Poza ryzykiem zniszczenia obuwia ze skóry, które ze sobą niosą, mają także jeden zasadniczy minus - próby samodzielnego rozbijania butów wiążą się z utratą gwarancji na obuwie zakupione w sklepie internetowym skora24.pl.
Jakie jest rozwiązanie tego “bolącego” i psującego humor problemu uciskających butów bez pozbawiania się dwuletniej gwarancji producenta? Jak rozbić skórzane buty, tak aby nie uległy zniszczeniu?

Profesjonalną usługę rozbijania butów skórzanych damskich  i butów skórzanych męskich można zamówić bezpośrednio na stronie skora24.pl. Mamy wtedy pewność, iż nasze obuwie nie straci gwarancji producenta, nie zostanie uszkodzone ani odbarwione, a my będziemy się mogli cieszyć jego funkcjonalnością przez długi czas. Rozbijanie skórzanych butów powierzone specjalistom, daje nam pewność fachowo wykonanej usługi oraz gwarancję bezpieczeństwa naszych butów ze skóry. A liczne teorie, które mówią jak rozbić skórzane buty przy samodzielnym użyciu domowych narzędzi, takich jak młotek, radzimy lepiej włożyć między bajki.

1 Komentarzy

  • Avatar
   Dariusz
   2018-02-03 15:36:33

   Witam, a jak mozna zamówić taką usługę rozbicia/rozciągnięcia meskich połbutów u Was?

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
* Komentarz: