Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych czas realizacji może być wydłużony -
w przypadku marki Paula, Stivali do około 30 dni roboczych.

Kategorie

Filtrowanie produktów

Cena

Wyprzedaże

Wszystkie wyprzedaże

Najczęściej kupowane

8 niebanalnych sposobów na wiązanie butów - znałaś je wcześniej?

8 niebanalnych sposobów na wiązanie butów - znałaś je wcześniej?

Sznurowadło czy sznurówka - to nazwy znane każdemu z nas od najmłodszych lat. Jednak nie każdy wie, że sznurówki dopiero od XX wieku zaczęły cieszyć się dużą popularnością. Wcześniej obuwie było albo wsuwane albo zapinane na guziki. Aktualnie sznurówki, a raczej taktyka ich wiązania nabrała większego znaczenia. To, jaką technikę sznurowania wybierze osoba, świadczyć może nawet o tym jaki styl życia lubi i preferuje.

Podobno istnieją dwa miliony sposobów na to jak wiązać sznurówki. My jednak zdecydowaliśmy się na przedstawienie ośmiu najpopularniejszych i najmodniejszych technik sznurowania butów. Jesteście ciekawe, jak możecie odmienić wygląd swoich butów? Tak?! W takim razie zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu!

Sznurowanie butów zdjęcie główne

Sposoby na wiązanie sznurówek

Temat sznurowadeł wydaje się dość nieskomplikowany i banalny, jednak należy zauważyć, iż sznurówki mogą być istotnym element naszego ubioru. Technika wiązania sznurówek, a nawet ich kolor może wskazywać na to z jaką grupą utożsamia się dana osoba. Dla przykładu czarne sznurówki wybiorą osoby, które stawiają na klasykę w kwestii ubioru i nie utożsamiają się z żadną subkulturą, ale także znajdziemy je na butach metalowców czy rockmanów.  Natomiast zielone sznurowadła wybierają i noszą najczęściej wegetarianie, ekolodzy i rastamanie, którzy przede wszystkim chcą podkreślić swój stosunek do natury i ekologii.

Sznurowanie butów nie musi być nudne, więc jeśli jesteś ciekawa tego, jak w tani i prosty sposób możesz odmienić swoje adidasy czy trampki sięgnij po którąś ze swoich par wiązanych butów  lub najnowsze buty sportowe i skorzystaj z poniższych pomysłów na wiązanie obuwia.

1. Sznurowanie na krzyż

Sznurowanie na krzyżTo chyba jeden z najbardziej popularnych sposobów wiązania sznurówek. Technika ta polega na przeplataniu sznurówki naprzemiennie tzn. przekładamy sznurówkę przez jedną dziurkę i to samo robimy po drugiej stronie - powtarzamy czynność, aż skończy się miejsce na kolejny ruch sznurówką. Na koniec wykonujemy symetryczną kokardę. To rozwiązanie jest proste i co więcej można go użyć do sznurowania zarówno  butów sportowych, traperów, sneakersów, jak i pozostałych rodzajów obuwia, które posiada sznurówki.

2. Sznurowanie na szeroki krzyż
Sznurowanie na szeroki krzyż

Jest to technika zbliżona do sznurowania “na krzyż”. Odznacza  się większymi przerwami pomiędzy kolejnymi skrzyżowaniami sznurówki. By zasznurować buta w  ten sposób  przeplatamy sznurówkę przez otwory i po każdym skrzyżowaniu sznurówki przeprowadzamy ją od spodu do następnej dziurki. Sposobów sznurowania obuwia jest wiele, jednak ten powinniśmy stosować przy obuwiu sportowym, takim jak trampki czy adidasy. Jak widzisz wiązanie sznurówek nie musi być nudne!

3. Sznurowanie proste

Sznurowanie proste

Ten rodzaj sznurowania stosowany jest przy butach z tzw. zamkniętą przyszwą, czyli przykładowo przy butach typu oxfordy. Jeśli zależy nam na tym by prezentować się elegancko i schludnie, powinniśmy wybierać cienkie sznurówki wiązane technikom sznurowania prostego. To rozwiązanie doda butom delikatnego i jednocześnie gustownego wyglądu. Jeśli chcemy zasznurować swoje buty metodą sznurowania prostego powinniśmy przeciągnąć spodem sznurówkę przez otwór na pierwszym poziomie, czyli ten bliżej “języka” buta. Następnie należy przełożyć sznurówkę przez kolejną dziurkę i poprowadzić ją wierzchem na przeciwległą stronę do otworu na tym samym poziomie. Jak widzisz sposoby wiązania sznurówek mogą być proste i jednocześnie bardzo oryginalne!

4. Sznurowanie na drabinę

Sznurowanie na drabinę

Żeby uzyskać efekt drabiny w wiązaniu sznurówek, należy przewlec sznurówkę do następnej dziurki po tej samej stronie buta. Daną czynność wykonujemy po dwóch stronach obuwia -  prawej i  lewej. Za każdym razem jeden z końców sznurówki przeciągamy przez jej przeciwległy fragment. Następny krok polega na przewlekaniu sznurówki dołem na stronę przeciwną. Należy powtórzyć pierwszy i drugi ruch. Dobrze aby przy sznurowaniu “na drabinę” sznurówka za każdym razem krzyżowała się na samym środku. Ten splot sznurówek bardzo dobrze prezentuje się na trampkach i sneakersach.

5. Sznurowanie na skos

Sznurowanie na skosPrzy tym sposobie sznurowania zaczynamy od części znajdującej się bliżej “języka” buta. Przeciągamy sznurówkę od spodu na skos - najlepiej do trzeciej dziurki, która znajduje się po drugiej stronie. W kolejnym kroku wiązania buta przewlekamy sznurówkę do dziurki po przeciwległej stronie, a następnie powtarzamy czynność z  przewleczeniem sznurówki na skos od spodu. Ważne jest aby pamiętać, że na ostatnim etapie przewlekania, sznurówkę przeciągamy  przez dwa ostatnie otwory od spodu.

Jesteś ciekawa jak te i poniższe techniki sznurowania butów wyglądałyby na innych modelach obuwia? Przekonaj się sama i zamów swoje wymarzone buty: www.skora24.pl

6. Sznurowanie bez wiązania

Sznurowanie bez wiązaniaJeśli chcemy aby nasze trampki czy adidasy nie miały kokardy, możemy zasznurować je metodą “bez wiązania”. Ukryte wiązanie osiągniemy jeśli przeciągniemy sznurówkę na najniższym poziomie i jedną jej część przeciągniemy  od spodu do następnego otworu, a drugą przewleczemy także od spodu tylko, że do trzeciego poziomu. Następnie każdy z końców wierzchem przeciągamy do przeciwległego otworu i powtarzamy krok pierwszy. W momencie kiedy oba końce sznurków znajdą się po jednej ze stron buta wystarczy zawiązać supełek, a resztę sznurówki odciąć. Jeżeli nie lubimy wiązać sznurówek na kokardy i przeszkadza nam to, to sznurowanie “bez wiązania” będzie świetną alternatywą, która na pewno będzie prezentować się niebanalnie!

7. Sznurowanie na kratkę

Sznurowanie na kratkęTego splotu nie da się nie zauważyć! Jeśli zależy Ci aby Twoje buty i stylizacja się wyróżniały to ten sposób wiązania sznurówek powinien Ci w tym pomóc! Do sznurowania “na kratkę” potrzebne są dwie sznurówki, najlepszy efekt osiągniesz jeśli użyjesz sznurówek o dwóch odmiennych kolorach. Pierwszą sznurówkę należy przewlec na ostatnim poziomie, gdzie jeden z końców przeplatamy od spodu do kolejnego otworu, a drugi koniec także dołem tylko do 3 poziomu.Kolejny krok polega na przeciągnięciu końców sznurówek do przeciwległych dziurek i powtórzenie czynności związanej z przeciąganiem sznurówki od spodu. Należy zrobić słupek w momencie gdy skończą się otwory i niepotrzebną część sznurówki ucinamy. Przeplatanie drugiej sznurówki zaczynamy od ostatniego poziomu, znajdującego się bliżej “noska” buta. Wkładamy sznurówkę do środka obuwia i następnie przeplatamy ją prostopadle przez pierwszą - tak by wyszła szachownica. Drugi koniec sznurówki także chowamy wewnątrz buta. Wiązanie sznurówek “na kratę” może wydawać się skomplikowane, jednak naprawdę takie nie jest - przekonaj się sama i odmień swoje buty sportowe!

8. Sznurowanie – paski

Sznurowanie paski

Sznurowanie na tzw. “paski” to metoda prosta i popularna. Wiązanie tego rodzaju zaczynamy od przełożenia sznurówki od spodu na pierwszym poziomie, a następnie przewlekamy sznurówkę wierzchem na drugą stronę do otworu na drugim poziomie. Kolejny krok polega na przeciągnięciu sznurówki spodem omijając jeden z poziomów i przełożeniu jej na przeciwległą stronę oraz powtórzeniu sekwencji aż do końca.


Powyższe sposoby sznurowania butów ukazują, że  nawet sznurówki, mogą stać się oryginalną częścią naszej stylizacji, zarówno na co dzień, jak i od święta. Jak mówi przysłowie “Diabeł tkwi w szczegółach” jest jak najbardziej trafne i aktualne. Dlatego teraz kiedy już zapoznałaś się ze sposobami wiązania sznurówek, możesz działać!

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: